Jak wysokość nad poziomem morza wpływa na wydajność łuku?

Jak wysokość nad poziomem morza wpływa na wydajność łuku? łucznictwo, polowanie,

Każdego sierpnia i września rzesze łuczników wyruszają w góry w poszukiwaniu różnych dużych zwierząt łownych. Jeśli jesteś mieszkańcem gór, ten artykuł prawdopodobnie nie będzie dla ciebie zbyt przydatny. Jednak dla osób mieszkających na poziomie morza lub gdzieś pomiędzy nim a górami, które planują tej jesieni polowanie z łukiem w górach, może on okazać się bardzo korzystny.

Niezależnie od tego, czy nie jesteś pewien, czego możesz oczekiwać od swojego sprzętu i ciała, gdy trafisz w góry, czy też do tej pory nie zdawałeś sobie sprawy, że wysokość może mieć wpływ na rzeczy, omówimy kilka bezcennych podstaw planowania i przygotowania do polowania z łukiem w górach. Porozmawiajmy.

Wysokość i grawitacja

Po pierwsze, czy wysokość ma wpływ na lot strzały? Tak. W Internecie można znaleźć wiele dyskusji, które przypisują ten wpływ grawitacji, temperaturze i gęstości powietrza. Podczas gdy grawitacja zmniejsza się wraz ze wzrostem wysokości, uważam, że zmiana lotu strzały jest prawdopodobnie spowodowana rzadszym powietrzem. Ilość zmian, których doświadczysz, będzie prawdopodobnie zależeć od Twojej indywidualnej konfiguracji.

Podróżowanie ze sprzętem

Kolejną ważną kwestią jest to, że podróżowanie może zmienić twój sprzęt. Niezależnie od tego, czy łuk podskakuje w pojeździe, czy jest wyrzucany przez bagażowych, możliwe jest, że po przybyciu na miejsce łuk będzie rzucał niedokładnymi strzałami. Używam solidnych akcesoriów, więc rzadko mi się to zdarza, ale nigdy nie ufam swojemu łukowi bezpośrednio po długiej podróży. Podróż może mieć wpływ na sprzęt. Kropka.

Przetestuj i zobacz

Dla niektórych osób fakt, że ponowne celowanie w łuk po przybyciu w góry – z powodu zmian atmosferycznych lub uderzeń i wstrząsów podczas podróży – i przed polowaniem może być dużą pigułką do przełknięcia. Niektórym ciężko jest zaufać swojemu sprzętowi, gdy widzą, że działa poniżej swoich możliwości, a czasem nawet bardziej bezpośrednio po wprowadzeniu poprawek. Trzeba jednak zaakceptować tę rzeczywistość i nie przejmować się nią.

Zawsze staraj się wystrzelić kilka strzał treningowych na maksymalną odległość polowania. Jeśli nie trafisz, wystrzel grupę i upewnij się, że nie był to tylko jeden słaby strzał. Dowiedz się, co robi twój łuk, a następnie ostrożnie wprowadzaj drobne poprawki i zaufaj im. Podczas tego procesu zachowaj spokój i nie pozwól, aby cię to przytłoczyło i zdenerwowało.

Jak wysokość wpływa na ciało

Wysokość z pewnością ma również wpływ na ciało. Niektórzy ludzie doświadczają choroby wysokościowej i są w zasadzie bezwartościowi przez co najmniej kilka dni po przyjeździe. Jednym ze sposóbów w jaki wysokość wpływa na organizm, jest oddychanie, szczególnie podczas pościgu za łosiem w górę i w dół stromych zboczy. Jest to trudne, nawet jeśli jesteś w świetnej formie i przygotowałeś się fizycznie. Nie wybieraj się więc w góry bez przygotowania, bo możesz być fizycznie wykończony po jednym dniu polowania.

Góry wzywają

Jeśli planujesz polowanie z łukiem w górach, znajomość czekających cię wyzwań pomoże ci się przygotować i opracować plan działania. Wysokość nie jest najprzyjaźniejsza dla sprzętu i ciała, ale niektóre niesamowite przygody łowieckie są tylko przejażdżką w góry. A biorąc pod uwagę powyższe punkty, będziesz lepiej przygotowany do stawienia czoła wyzwaniom po drodze.

Przeczytaj: Jak polować na wiatr jak profesjonalista

Dodaj komentarz