6 sposobów na zwiększenie wygody korzystania z treestandów

7 sposobów na zwiększenie wygody korzystania z treestandów, łucznictwo, polowanie, myślistwo, drzewce

Poświęcanie czasu na długie przesiadywanie w stojaku na drzewo może rok po roku przynosić znaczniki z nacięciami na dużych kaczkach. Trzeba tam być, gdy przechodzą obok, prawda? To dlatego większość myśliwych wraca do domu z pustymi rękami sezon po sezonie. Po prostu nie radzą sobie z dyskomfortem, który często wiąże się z długimi godzinami spędzonymi na drzewie.

Doświadczeni myśliwi wymyślają sposób, aby czas spędzony na stanowisku był przyjemniejszym – i wygodniejszym – doświadczeniem. Jak to robią? Nauczyli się podejmować kroki, aby uczynić swoje stanowisko treestand bardziej komfortowym, aby pomóc przetrwać długie godziny na drzewie. Poniżej przedstawiamy 6 sposobów na zwiększenie wygody w tym sezonie.

1. Wymiana poduszki siedziska

Bądźmy szczerzy, nie wszystkie siedziska treestandów są sobie równe. Podczas gdy niektórzy producenci treestandów koncentrują się na komforcie, inni stawiają na absolutne minimum, jeśli chodzi o siedzisko. To może być brutalne dla pleców. Właśnie dlatego wymiana poduszki siedziska może być jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na zwiększenie komfortu. Wystarczy wymienić ją na ładną poduszkę z rynku wtórnego lub zrobić własną. Im grubsza, tym lepsza! Możesz nawet rozważyć wymianę siedziska na siedzisko typu sling, jeśli jest ono kompatybilne z twoim stojakiem (stojaki wspinaczkowe).

2. Dodaj podnóżek

Kiedyś myślałem, że podnóżek to luksusowy przedmiot dla krzykliwego, ładnego myśliwego, którego trzeba rozpieszczać. A potem usiadłem na stojaku, który miał wbudowany podnóżek. To był moment, w którym zdałem sobie sprawę, czego mi brakowało. To był przełom, jeśli chodzi o komfort dla mojego tyłka, pleców i szyi. Będziesz zaskoczony komfortem, jaki podnóżek zapewnia całemu ciału. Obecnie staram się kupować stojak z opcją podnóżka lub dodaję własny podnóżek DIY.

3. Dodaj oparcie

Oparcie na plecy to kolejna pomijana opcja, o której nie będziesz wiedział, że jej potrzebujesz, dopóki jej nie wypróbujesz. Wysokiej jakości poduszka na plecy doda komfortu, amortyzacji, ciepła, a nawet wyciszy rzeczy podczas przesuwania i obracania się w stojaku. Kup podkładkę kamuflażową od firmy zajmującej się treestandami lub akcesoriami, lub po prostu kup podkładkę pod kolano ogrodnika i przymocuj ją do drzewa.

4. Regulacja wysokości / kąta siedziska

Niektóre stojaki umożliwiają regulację siedziska treestand w celu zmiany wysokości i/lub kąta. Te subtelne zmiany mogą znacznie poprawić komfort użytkowania stojaka. Odległość od platformy do siedziska może mieć ogromny wpływ na zdolność do swobodnego stania, a także na krążenie krwi w nogach.

Pobaw się wysokością stojaka przed sezonem, aby wiedzieć, jak, kiedy i gdzie dokonać regulacji, aby zmaksymalizować komfort, gdy nadejdzie czas. Niektóre stojaki są nawet wyposażone w wiele opcji umieszczenia siedzenia dla większego komfortu podczas polowania.

5. Wybierz lepsze drzewo

Nie bądź twardogłowy! Czasami wystarczy wybrać lepsze drzewo. Jeśli twój stojak wisi na pochylonym do przodu drzewie, które nie pozwala ci usiąść, musisz natychmiast się przenieść! To jeden z najbardziej niewygodnych scenariuszy. Znajdź drzewo, które jest lekko pochylone do tyłu i pozwala ci się „położyć”. Będzie ci o wiele wygodniej i będziesz w stanie wytrzymać dłuższe siedzenie na drzewie.

Przeczytaj: Kiedy najlepiej zawiesić drzewce?

6. Stań na drabinie

Potrzebujesz więcej miejsca na drzewie? Możesz rozważyć stojak z drabiną. Są one łatwe do wspinania się i schodzenia, i zazwyczaj mają dość obszerną kombinację platformy i siedziska. Są one idealnym rozwiązaniem dla młodych lub starszych myśliwych, lub dla każdego, kto chce bezstresowo korzystać ze stojaka na drzewo.

Dzięki dzisiejszemu rosnącemu rynkowi stojaków drabinowych nie jesteś już ograniczony do stojaka drabinowego 12′. W rzeczywistości firmy oferują teraz opcje stojaków drabinowych o długości 18 stóp, a nawet 20 stóp.

A ty? Jak dostosować stojak, aby zmaksymalizować komfort? Jaki jest Twój ulubiony stojak do siedzenia przez długie godziny w lesie?

Dodaj komentarz