Najważniejsze czynności przygotowujące do sezonu łucznictwa

Najważniejsze czynności przygotowujące do sezonu łucznictwa polowanie myślistwo łuk

Jest gorąco! Przy ostatnich indeksach ciepła, które w większości kraju osiągają wartości bliskie trzycyfrowych, ostatnią rzeczą, o której myślisz, mogą być jesienne polowania na jelenie.

Przygotowania do nich nie powinny jednak mieć miejsca. Niezależnie od upałów i wilgotności, jeśli spodziewasz się sukcesu tej jesieni, lepiej już teraz zajmij się zaznaczaniem pól.

Kamery na szlaku

Ponieważ z każdym dniem poroże kaczek zyskuje coraz więcej centymetrów, ustawienie i umieszczenie kamer na szlaku jest ważne, jeśli chcesz wiedzieć, jakiego rodzaju kaczki biegają po okolicy. Pozwolą one również dowiedzieć się, gdzie są – a gdzie nie – częste.

Źródła wody są zawsze dobrymi miejscami do ustawienia kamery lub dwóch. Poszukaj również dobrze wykorzystywanych szlaków i ustaw je wszędzie tam, gdzie je znajdziesz, zwłaszcza jeśli znajdziesz obszar, w którym łączy się więcej niż jeden szlak.

Unikaj umieszczania ich w miejscach, które spowodują, że będziesz zbyt nachalny, aby je sprawdzić. Nie chcesz płoszyć jeleni ani pozwolić im na namierzenie cię przed rozpoczęciem sezonu. Oczywiście, jeśli korzystasz z kamer komórkowych, nie ma to znaczenia.

Zwiad – nie rozpoczyna się wraz ze zbliżającym się sezonem

Powinien to być proces ciągły przez cały rok. Zwiad latem jest równie dobry jak każdy inny. Pozwala zidentyfikować obszary, trasy podróży i obszary żerowania, z których korzystają jelenie, gdy nie ma presji łowieckiej, co może być nieocenione podczas pierwszych zasiadek na początku sezonu.

Pozwala to również zobaczyć, ile i jakie rodzaje kaczek kręcą się w pobliżu. Często są one w grupach kawalerskich o tej porze roku, co ułatwia ich obserwację.

Nie ma potrzeby, aby cały czas zagłębiać się w letnie wyprawy zwiadowcze. W wielu przypadkach można dostrzec grupy kawalerów kaczek i innych jeleni żerujących na polach uprawnych z drogi. Możesz też rozważyć zaparkowanie i przejście pieszo w niewielkiej odległości do ogrodzenia, wzgórza lub innego łatwo dostępnego miejsca, w którym możesz przeszukać teren bez konieczności przedzierania się przez las.

Będziesz zaskoczony, co może zrobić mały zwiad, czego nie mogą zrobić kamery na szlaku. Zobaczysz dobrze przetarte szlaki, stare otarcia i zadrapania, a także legowiska i żerowiska, których kamery nie mogą znaleźć.

Przygotowanie i umieszczenie drzewołaza

Wszyscy tego nienawidzimy i wiele osób odkłada to na później, ale rozstawienie i przygotowanie drzewołazów jest dobrym pomysłem.

Istnieją uzasadnione powody, dla których warto poczekać z rozstawianiem stojaków do czasu zbliżającego się sezonu. Wzorce jeleni mogą się zmieniać między latem a jesienią, wymagając przeniesienia stojaka lub dwóch po ich postawieniu, ale ogólnie rzecz biorąc, to, gdzie teraz umieścisz swoje stojaki, nadal będzie właściwą decyzją jesienią. Nie chcesz czekać, aż sezon zacznie się zbliżać, aby zacząć wieszać stojaki.

Jeśli prawidłowo przeprowadziłeś zwiad i przestudiowałeś swoje kamery trailowe, powinieneś już wiedzieć, gdzie musisz je powiesić.

Oczywiście, może to wymagać męczących wędrówek przez stojące pola uprawne, aby powiesić je teraz, a nie później, ale dodatkowa praca teraz nie tylko sprawi, że będziesz bardziej przygotowany na jesień, ale pozwoli ci pozostawić obszar mniej naruszony, gdy zbliża się sezon.

Wieszanie stojaków i wszystkie związane z tym przycinanie itp. zajmuje mnóstwo czasu. Robienie tego teraz może być gorącą i spoconą pracą, ale będzie tego warte jesienią.

Dla tych z was, którzy polują z siodeł, obowiązują te same prace przygotowawcze. Przycinaj gałęzie i pasy już teraz, aby polowania tej jesieni przebiegały tak sprawnie, jak to tylko możliwe.

Oprócz wieszania stojaków i przycinania torów strzeleckich, pomyśl nieco głębiej. Wykarczowanie zarośli, usunięcie chwastów lub zniszczenie szlaków wjazdowych i wyjazdowych sprawi, że dotarcie do i ze stanowisk będzie o wiele cichsze. Oczywiście nie jest to konieczne w przypadku stanowisk na obrzeżach pól i tym podobnych, ale w przypadku tych zawieszonych w lesie, pomyśl o pozbyciu się jak największej ilości gruzu wzdłuż szlaku, aby te spokojne poranne wejścia były tak ciche, jak to tylko możliwe.

Przeczytaj: 6 sposobów na zwiększenie wygody korzystania z treestandów

Działki z żywnością

Zgadza się, w zależności od tego, co zamierzasz sadzić, teraz jest czas na sadzenie poletek żywnościowych, jeśli znajdują się one na twojej liście obowiązków.

O tej porze roku można sadzić wiele różnych roślin. Buraki, owies, bulwy, lucerna i rośliny zielone, takie jak kapustne, najlepiej sadzić w letnie upały. Są one odporne na upały i suszę, a ich wschody zbiegają się w czasie z planowanymi polowaniami.

Strzelaj z łuku!

Powinno wydawać się to oczywiste, ale znam wielu facetów, którzy robią wszystko inne, ale zaniedbują najważniejszą część. Nie chcesz nadrabiać zaległości na kilka tygodni przed sezonem. Tak, to trochę jak jazda na rowerze, aby podnieść łuk i oddać zabójcze strzały z odległości do 20 jardów.

Aby stać się konsekwentnie zabójczym na dłuższych dystansach, potrzeba praktyki i nieco więcej poświęcenia. Upewnij się, że trening łuczniczy jest częścią twojej codziennej letniej rutyny, gdy zbliżamy się do sezonu jesiennego.

Przeczytaj: Domowa konfiguracja łuku i ostateczna konstrukcja strzały

Podsumowanie

Tak naprawdę nie ma okresu poza sezonem, jeśli chodzi o poważne polowanie na jelenie. W rzeczywistości, jeśli robisz to dobrze, jest o wiele więcej pracy do wykonania teraz niż wtedy, gdy nadejdzie czas polowania. Nie pozwól więc, aby lato uciekło przed wykonaniem wyżej wymienionych prac.

Dodaj komentarz