Lokalizacje, w których warto umieścić kamery trailowe

Lokalizacje, w których warto umieścić kamery trailowe polowanie myślistwo

Kamery trailowe zastąpiły tradycyjną letnią metodę zwiadowczą polegającą na siedzeniu za lunetą przez jak najwięcej nocy. Niektórzy łowcy białych ogonów nadal szklą źródła pożywienia, aby wybrać wzorce grup kawalerskich, ale większość łowców jeleni śledzi je za pomocą cyfrowych zwiadowców 24/7.

Kamery trailowe to w większości pasywne urządzenia zbierające informacje. Gdy już je umieścisz, pracują, gdy ty się bawisz. Wartość jest oczywista, ale często nie ma tak dużego znaczenia, jak byśmy chcieli. Wynika to z faktu, że nadal musisz dostroić lokalizacje kamer i umieścić je tam, gdzie przyniosą ci najwięcej korzyści. Wiąże się to ze zrozumieniem produktywnych miejsc, w których można je teraz zawiesić:

Miejsce z pożywieniem

Większość letnich nagrań z kamer trailowych jest zbierana nad jedzeniem. Soja, lucerna, poletka pokarmowe i inne oczywiste źródła pożywienia są warte ustawienia kamery. Ale twoim zadaniem nie jest po prostu zawieszenie kamery na krawędzi fasoli i pozostawienie jej na dwa miesiące.

Celem nie powinno być tylko robienie zdjęć kaczkom, ale także dowiedzenie się, w jaki sposób docierają do pożywienia i co robią, gdy tam dotrą. Spójrz na to w ten sposób, możesz zawiesić aparat na krawędzi w dowolnym miejscu i uzyskać zdjęcia jeleni. Mogą one być zrobione tuż przed zachodem słońca lub długo po północy.

Które z nich są bardziej pożądane? Które z nich dostarczają najbardziej przydatnych informacji? Oczywiście zdjęcia w świetle dziennym. Bez względu na to, jakie źródło pożywienia monitorujesz, spójrz na to jak na dwutorową strategię. Pierwszym z nich jest zbudowanie listy przebojów i sprawdzenie, kto jest w pobliżu. Drugim jest ustalenie, w jaki sposób osoby z listy trafień się tam dostają i co robią, gdy już znajdą się w sklepie spożywczym.

Przeczytaj: Poletka pokarmowe do polowania na jelenie

Fontanna do picia

Uwielbiam wieszać kamery na źródłach wody z kilku powodów. Jest to oczywiście solidna strategia dla letniego wywiadu, ponieważ często jest gorąco, a jelenie są często spragnione. To oczywista oczywistość.

Drugim powodem jest to, że źródła wody – zwłaszcza małe stawy, wycieki i przeprawy przez potoki – są magnesami dla jeleni przez cały sezon. Dobrze umieszczona kamera powie ci nie tylko, kto przychodzi się napić, ale także z jakiego kierunku się zbliża i jak odchodzi.

Pozwala to dowiedzieć się, jak polować na wodę na długo przed rozpoczęciem sezonu. Im bardziej dostroisz się do aktywności wokół wody za pomocą kamer, tym lepiej będziesz się czuł, gdy fala upałów przetoczy się przez ląd i będziesz miał popołudnie na zasiadkę.

Ponownie, podobnie jak w przypadku źródeł pożywienia, nie traktuj ogólnego spojrzenia na aktywność źródeł wody jako wystarczająco dobrego. Dowiedz się, kiedy kaczki z niego korzystają i jak podróżują do i z pobliskiej fontanny.

Pułapki terenowe, pinch-pointy, lejki

Jakkolwiek je nazwiesz, są uwielbiane podczas rui. Prawda jest taka, że natura jest leniwa, gdy jej na to pozwolić. Jeśli jelenie mogą zaoszczędzić trochę energii, przechodząc przez określone miejsce w krajobrazie, zrobią to.

Często nie mają też większego wyboru. Czasami ziemia po prostu dyktuje ruch i tyle. Tego typu miejsca, które są sezonowymi lejkami, są moimi ulubionymi. Są dobre od otwarcia do dzwonka zamykającego i są jednymi z najlepszych miejsc do znalezienia na uciskanym terenie.

Jeśli masz ich kilka na swojej posesji lub masz podejrzenia co do kilku miejsc, wyjmij teraz kamery. Jelenie mogą nie poruszać się po lesie tak często w lipcu, jak w październiku, ale obowiązują te same zasady. Jeśli mają bezpieczną, bezpośrednią trasę, wybiorą ją.

Im więcej aktywności można uchwycić w tych miejscach, tym lepiej. Zwróć uwagę na to, kiedy jelenie się przemieszczają i zgadnij dlaczego. Co robił wiatr? Czy było 100 stopni i słonecznie, czy było to podczas chłodniejszego trzasku, kiedy temperatury były przyjemniejsze?

Może zaobserwowałeś zwiększoną aktywność, gdy sąsiedni rolnik wyciął swoje pole lucerny lub coś innego wydarzyło się z jednym z lokalnych źródeł pożywienia. Im więcej dowiesz się o tym, kiedy i dlaczego jelenie korzystają z tego typu miejsc, tym lepiej będziesz mógł zdecydować, kiedy polować na nie w sezonie.

Dodaj komentarz