Poletka pokarmowe do polowania na jelenie

Poletka pokarmowe do polowania na jelenie

Z definicji poletka pokarmowe to uprawy, które są sadzone, a nie zbierane, aby mogły stać się źródłem pożywienia dla dzikich zwierząt. Jeśli zostaną wykonane prawidłowo, mogą zwiększyć sukces sezonu łowieckiego.

Jak zrobić poletko pokarmowe? Jakiego rodzaju nasion powinienem używać dla jeleni? Kiedy należy sadzić poletka pokarmowe? Pozwól, że podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami związanymi z poletkami pokarmowymi.

Próby i udręki związane z sadzeniem poletek pokarmowych dla jeleni

Działki żywieniowe to dla mnie relacja miłości i nienawiści. Działki żywieniowe były dla mnie czasami bardzo trudne. Pamiętam, jak na początku i w połowie lat 90-tych wyjeżdżałem z tatą na rodzinną ziemię i sadziliśmy słoneczniki dla gołębi żałobnych. Pracowaliśmy godzinami na wiosnę, tylko po to, by żaden z nich nie wzszedł. Nasz drugi rok sadzenia poletek pokarmowych nie był dużo lepszy, skutkując jedynie 50% wzrostem.

Inne próby z poletkami pokarmowymi przebiegały podobnie lub gorzej. Sadzenie wyżynnych poletek pokarmowych było początkowo bardzo trudnym procesem, często skutkującym słabymi plonami i wieloma chwastami. Wiele osób rzuciłoby ręcznik, ale wraz z porażką przychodzi wiedza; a wraz z wiedzą przychodzą lepiej uprawiane i lepiej zaplanowane działki żywnościowe.

Fakty, które powinieneś wiedzieć o poletkach żywieniowych:

 • To ciężka praca.
 • Czasami będziesz ponosił porażki.
 • Nie oczekuj, że będą wyglądać jak w telewizji.
 • Nie musisz używać ciężkiego sprzętu.
 • Opryski są twoim przyjacielem.
 • Ucz się na błędach.

Wiosenne poletka pokarmowe dla jeleni

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że również nie jestem fanem działek wiosennych. Nie dlatego, że ich nie lubię lub uważam, że są złym pomysłem. Na moim konkretnym obszarze łowieckim wiosenne poletka prawie co roku są niszczone przez powodzie. Po 2 latach dwukrotnego sadzenia tych samych poletek, zdecydowaliśmy, że może nie powinniśmy robić tego samego i oczekiwać innych rezultatów (sprawdź definicję szaleństwa). Jedyną metodą, z którą odniosłem pewien sukces, jest mróz.

Plotowanie mrozowe wymaga gołej ziemi i jest doskonałym sposobem na pokrycie dużego obszaru. Frost plotting to bardzo łatwy sposób na obsadzenie poletka pokarmowego, ale nie nadaje się do sadzenia roślin jednorocznych. Koniczyna jest doskonałym materiałem siewnym do tego zastosowania.

Wymagane elementy do sadzenia na mrozie to goła ziemia, wiosenne temperatury wahające się od poniżej zera do powyżej zera w ciągu dnia oraz siewnik.

Jeśli masz wymagane elementy, po prostu rozsyp nasiona na ziemi i zostaw je w spokoju; matka natura zajmie się resztą. Rozszerzanie i kurczenie się zamarzającej i rozmarzającej ziemi spowoduje, że nasiona osiągną odpowiednią głębokość wzrostu. Wiosenne ulewy w większości przypadków zapewnią wystarczającą ilość wody, a poletko powinno urosnąć.

Poletka pokarmowe dla jeleni późnym latem i jesienią

Jestem fanem późnego lata i jesiennych poletek pokarmowych. Oznacza to jednak, że zwykle sadzimy pod koniec czerwca do sierpnia, które są najgorętszymi miesiącami w roku w północnym Illinois. Podczas sadzenia poletek pokarmowych późnym latem i wczesną jesienią zdecydowanie sugeruję sadzenie nasion na poletkach pokarmowych tuż przed planowaną burzą deszczową. Pomoże to działkom zakorzenić się.

Późnym latem i jesienią strategie sadzenia poletek pokarmowych
Zanim jeszcze otworzysz worek nasion, musisz odrobić pracę domową. Poniżej znajduje się podstawowy harmonogram sadzenia poletek pokarmowych:

 • Musisz wybrać obszar działki żywnościowej.
 • Musisz przygotować ten obszar do wysiewu.
 • Należy wybrać odpowiednie nasiona dla danego obszaru.
 • Sprawdzić lokalną prognozę pogody pod kątem najlepszego czasu na zasadzenie poletka.
 • Posadź swoją działkę.

To dość prosty proces? Prawda? Cóż, wydaje się, że nie, rozmawiałem z wieloma osobami, które są zdezorientowane i sfrustrowane, a ostatecznie rezygnują z uprawy poletek. Więc podzielę to na sposób, w jaki podchodzę do działek z żywnością.

Wybieranie obszaru działki

Myślę o tym w taki sam sposób, jak gdybym próbował złapać w pułapkę kojota lub szopa pracza; nie umieszczasz pułapki w miejscu, w którym zwierzę nie bywa często i oczekujesz, że przynęta je tam sprowadzi. Zamiast tego powinieneś ustawić pułapkę tam, gdzie podróżują zwierzęta i użyć poletka z żywnością, aby przypieczętować transakcję.

Jeśli jelenie są zawsze na skraju pola, nie umieszczaj poletka z jedzeniem 400 metrów od miejsca, w którym chcesz postawić stojak. Umieść swoje stanowisko tam, gdzie jelenie już chcą przebywać i spraw, by obszar ten był bardziej zachęcający dzięki poletku pokarmowemu. Czy można zmienić nawyki jeleni za pomocą poletek pokarmowych i dostosować miejsce ich wędrówek? Tak, jednak jeśli umieścisz poletko pokarmowe w miejscu, w którym jelenie zwykle nie podróżują, nie zdziw się, jeśli go nie znajdą.

Przeczytaj: Jelenie i teren – wszystko, co musisz wiedzieć

Jak przygotować obszar pod poletko pokarmowe?

Więc teraz wybraliśmy obszar do polowania, w którym jelenie zwykle podróżują i / lub żerują. Następnym krokiem jest przygotowanie terenu pod uprawę. Obszar pod poletko pokarmowe może być różny – od środka lasu po otwarte pole. Należy uważać, aby nie wybrać obszaru, który jest nagi, z bardzo niewielkim wzrostem roślin. Z pewnością istnieje powód, dla którego coś tam jeszcze nie rośnie, a obszar ten może być złym wyborem na poletko pokarmowe.

Czego potrzebują rośliny do wzrostu? Woda i światło są najważniejsze. Zwykle spojrzenie w górę ujawni, dlaczego nic nie rośnie na danym obszarze. Jeśli na obszarze, który chcesz obsadzić, brakuje światła, może być konieczne użycie piły łańcuchowej, aby zrobić miejsce dla słońca. Mnie osobiście nie obchodzi, czy ścinam drzewo orzecha czarnego, które jest warte od kilkuset do tysięcy dolarów; jeśli musi odejść, to musi odejść.

Po uzyskaniu wymaganego oświetlenia dla danego obszaru można skupić się na oczyszczeniu podłoża. W przypadku otwartych pól drzewa zwykle nie stanowią problemu. Przygotowanie otwartego pola to zwykle tylko kwestia oczyszczenia ziemi z chwastów. Aby oczyścić duży obszar z chwastów, sugeruję zainwestowanie w opryskiwacz z pompką i trochę Roundupu. Jeśli masz duże chwasty na swoim poletku żywnościowym, użyj wyciskarki do chwastów lub szczotki, aby je usunąć. Po usunięciu większości chwastów można następnie spryskać je niewielką ilością Roundupu, aby zakończyć proces. Po rozpyleniu Roundup należy pozostawić obszar na kilka tygodni przed przejściem do następnego kroku.

Dodaj komentarz