Czy powinieneś łowić ryby z łuku myśliwskiego?

Czy powinieneś łowić ryby z łuku myśliwskiego? łowiectwo, polowanie

Każdej wiosny niezliczeni bowhunterzy zastanawiają się nad wypróbowaniem łowienia z łuku. Widzą zdjęcia potworów łowionych z łuku w mediach społecznościowych i koła zaczynają się obracać. „Założę się, że mógłbym strzelać do ryb z moim obecnym zestawem do bowhuntingu” – myślą sobie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to szlachetnym pomysłem. Dlaczego nie zaoszczędzić sobie kłopotów i wydatków związanych z zakupem kolejnego łuku tylko do bowfishingu, prawda?

Ale po głębszej analizie, myślę, że zdasz sobie sprawę, że strzelanie do ryb z obecnego łuku myśliwskiego nie jest najlepszym wyborem. Czy powinieneś łowić ryby z łuku myśliwskiego? Absolutnie nie! Oto 5 powodów, dla których jest to okropny pomysł.

1. Całkowicie zmienisz swój łuk

Poza samym łukiem, do bowfishingu nie będziesz używać niczego z obecnego zestawu do polowania z łukiem. Nie potrzebujesz celownika do łowienia z łuku, a do łowienia z łuku będziesz używać innego stylu podpórki do strzał niż ten, którego używasz do polowania na jelenie. Podsumowując, wszystko zostanie usunięte z łuku myśliwskiego, gdy przekształcisz go w zestaw do łowienia z łuku.

Prawdopodobnie ciężko pracowałeś, aby twój łuk był odpowiednio wyregulowany i dostrojony do sezonu łowieckiego. Czy naprawdę chcesz go rozebrać i zacząć wszystko od nowa na sezon jesienny? Nie ma szans! Łuk wędkarski składa się z podpórki na strzały, która może obsługiwać strzały wędkarskie i linkę, a także kołowrotek do wyciągania. Zaczynasz od gołego łuku. Wszystko inne musi odejść.

2. Łuk przejdzie próbę czasu

Większość strzelców nie docenia tego, jak bardzo łuk będzie eksploatowany podczas łowienia z łuku. Jeśli łowisz z łodzi, twój łuk będzie prawdopodobnie odbijany od przedniego pokładu do tylnego. To nieuniknione. Kiedy strzelasz do ryby, twój łuk prawdopodobnie zostanie wyrzucony na pokład, gdy złapiesz linkę, aby wyłowić rybę.

Zostanie upuszczony, nadepnięty, kopnięty, a czasami wrzucony do wody. Podczas przeciętnej wyprawy bowfishingowej łuk jest dosłownie bity. Pomyśl o tym, jak bardzo eksploatujesz ten łuk przez całą jesień. Teraz wyobraź sobie, że zamienia się on z burtą aluminiowej łodzi lub jest zanurzany w jeziorze w kółko. Robi się nieciekawie. Twój łuk myśliwski zasługuje na coś lepszego.

3. Ciężar naciągu jest zbyt duży

Bez względu na to, czy strzelasz z łuku myśliwskiego o naciągu 50, 60 czy 70 funtów, twoja siła naciągu jest zbyt duża do bowfishingu. Nie potrzebujesz tyle mojo do strzelania do ryb. Z taką wagą naciągu spłoszysz każdą rybę.

Ale to nie jest prawdziwy problem. Większym problemem jest to, że za każdą spudłowaną rybą strzała będzie zakopana głęboko w błocie, trawie lub zaroślach. Jest to o wiele gorsze niż próba wyciągnięcia strzały z celu 3D, który ma śmiertelny uścisk na strzale.

Poza tym, ciężki łuk będzie miał fizyczny wpływ na twoje ciało po długiej nocy strzelania. Pomyśl o tym. Potencjalnie możesz oddać setki lub więcej strzałów do ryb w ciągu dnia lub nocy na wodzie. To dużo strzelania dla ciała!

4. Nie jest zbudowany do strzelania z przyrzutu

Większość łuków myśliwskich oferuje obecnie opcje odpuszczania na poziomie 70%, 80%, a nawet 90%. To naprawdę fajna funkcja, gdy polujesz na jelenie lub łosie, ale nie tak bardzo, gdy próbujesz strzelać do ryb w wodzie. Do strzelania do ryb w ruchu potrzebujesz czegoś płynnego i szybkiego.

Będziesz strzelał do ryb z pełnego naciągu, z półobrotu i ze wszystkiego pomiędzy. Dzisiejsze łuki bowfishingowe nie mają określonej długości naciągu. Mają one płynny naciąg od 20 cali do 30 cali. Są zbudowane tak, aby zapewniać płynne strzelanie, nawet gdy wymagane jest strzelanie z przyłożenia.

5. Będzie pachniał jak śmierć

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, twój łuk będzie pachniał jak śmierć pod koniec wyprawy wędkarskiej. Będzie pokryty błotem, krwią i rybimi wnętrznościami. To smród, który nie zniknie łatwo, jeśli w ogóle. A rybia krew, wnętrzności i śluz to kombinacja, która będzie miała wpływ na wykończenie łuku, cięciwy i kable.

Twój łuk przejdzie ciężką próbę, a utrzymujący się zapach może być najgorszym z nadużyć. Myjka ciśnieniowa i szorowanie są normą w przypadku jakiejkolwiek nadziei na pozbycie się łodzi, łuku i sprzętu z bezbożnego smrodu, który wkrótce się pojawi, jeśli nie zostanie zaadresowany.

Czy można łowić z łuku myśliwskiego? Jak najbardziej! Czy powinieneś! Do diabła, nie! Nie rób tego! Istnieje zbyt wiele innych opcji, które lepiej nadają się do bowfishingu niż przekształcenie łuku myśliwskiego w łuk do bowfishingu. Poszukaj łuku w lombardzie, na wyprzedaży, w Internecie, a nawet wśród wielu łuków oferowanych obecnie przez producentów łuków.

Dodaj komentarz