Polowanie na kaczki dla początkujących – Najważniejsze wskazówki

Polowanie na kaczki dla początkujących - Najważniejsze wskazówki myślistwo

Chcesz dowiedzieć się, jak rozpocząć polowanie na kaczki? Trafiłeś we właściwe miejsce. Dzisiaj podzielimy się naszymi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi polowania na kaczki w tym kompletnym przewodniku po polowaniu na kaczki dla początkujących. Omówimy wszystkie podstawowe informacje, których potrzebujesz, aby rozpocząć planowanie pierwszego wypadu i cieszyć się udanym, bezpiecznym i wygodnym polowaniem.

Od zabezpieczenia licencji łowieckiej po wybranie lokalizacji, spakowanie ślepej torby i ustawienie wabików – i wiele więcej. Skończmy z przyjemnościami – wyjaśnijmy, czego nauczysz się w naszym przewodniku po polowaniu na kaczki dla początkujących.

KROK 1 – UZYSKAJ LICENCJĘ ŁOWIECKĄ

Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzajów polowań, polowanie na kaczki jest ściśle regulowane. W związku z tym pierwszym krokiem jest uzyskanie niezbędnych licencji i zezwoleń dla łowców kaczek.

Ten krok jest dość uniwersalny bez względu na to, gdzie mieszkasz. Istnieją jednak oczywiście różne podejścia do uzyskania licencji łowieckiej w poszczególnych miastach. Ważne jest, aby zrozumieć ograniczenia i przepisy dotyczące polowania na ptactwo wodne w danej lokalizacji.

KROK 2 – PRZYGOTOWANIE SPRZĘTU I BRONI

Po pierwsze – musisz przygotować cały swój sprzęt myśliwski. Jeśli polowałeś wcześniej na inne ptaki, wiesz, że wabiki i przynęty są istotną częścią twojego arsenału. Ale jeśli dopiero zaczynasz polować na ptaki – lub polować w ogóle – możesz nie wiedzieć, od czego zacząć. Na szczęście niedawno napisaliśmy kompletną listę niezbędnego sprzętu do polowania na kaczki.

Nie ma co do tego wątpliwości – zdobycie całego tego sprzętu na raz może być przytłaczające. Ale dobra wiadomość jest taka, że większość z tego sprzętu kupisz tylko raz jako myśliwy – chyba że chcesz później ulepszyć go do czegoś większego/lepszego. Co więcej, większość tego sprzętu można nabyć całkiem tanio – zwłaszcza jeśli znajdziesz odpowiedni sklep z artykułami myśliwskimi. Więcej na ten temat później. Na razie przejdźmy do kolejnego kroku w rozpoczęciu polowania na kaczki – wyboru broni.

Większość łowców kaczek preferuje strzelbę o kalibrze 12 lub 20. Jeśli jesteś początkującym łowcą kaczek, trzymaj się półautomatycznego kalibru 12 (jeśli jest to dozwolone). Jeśli naprawdę chcesz zacząć od właściwej stopy, dodaj dławik do swojej strzelby. Pomoże to zoptymalizować wzór strzału w zależności od miejsca polowania. Na przykład, możesz stworzyć ciasny wzór strzału dla strzału na większą odległość lub krótszy rozrzut dla strzałów z bliska.

Jeśli chodzi o używaną amunicję, mniejsze i szybsze ptaki będą wymagały trzech lub czterech strzałów. Jeśli planujesz polować na większe ptaki, takie jak kaczki krzyżówki, możesz użyć większej kulki, aby uzyskać większą siłę powalającą – na przykład dwustrzałowej. Aha, i musisz znaleźć nietoksyczne pociski. Jest to wymagane na szczeblu federalnym.

KROK 3 – ZEBRAĆ DOŚWIADCZONYCH PRZYJACIÓŁ

Jeśli chcesz rozpocząć polowanie na kaczki, prawdopodobnie masz już przyjaciela – jeśli nie grupę przyjaciół – którzy polują na kaczki. Być może widzisz, jak dobrze bawią się twoi znajomi podczas polowania i jesteś gotowy, aby do nich dołączyć.

To najlepszy sposób na rozpoczęcie każdego rodzaju polowania – znalezienie doświadczonego przyjaciela lub mentora, który pokaże ci liny. Czytając wpisy na blogach i oglądając filmy na YouTube można nauczyć się tak wiele. Doświadczenie w świecie rzeczywistym, którego może ci udzielić doświadczony weteran, jest nieocenione – więc jeśli nie masz jeszcze przyjaciół, którzy polują na kaczki, nadszedł czas, aby ich znaleźć!

KROK 4 – ZNAJDŹ SWOJE TERENY ŁOWIECKIE

Gdy masz już gotową grupę, musisz znaleźć lokalizację. Być może twoi znajomi mają już jakąś na myśli. Ale jeśli nie, możesz spróbować samodzielnie znaleźć lokalizację. Jest to sztuka sama w sobie, ponieważ znalezienie naprawdę dobrych lokalizacji nie jest łatwe.

Szukaj pól i dróg wodnych, na których gromadzą się kaczki – najlepiej tam, gdzie po prostu się kręcą lub żerują. Możesz również znaleźć grzędę – obszar, w którym kaczki osiadają na noc, aby spać. Istnieją również obszary o dużym natężeniu ruchu kaczek, w których można polować. Są to strefy przelotów, z których często korzystają kaczki.

Gdy już masz pomysł, gdzie może być dobre miejsce do polowania, musisz ustalić, czy możesz tam polować. Prawdopodobieństwo, że ziemia ta należy do kogoś innego jest naprawdę wysokie. Na szczęście osoby posiadające ziemię mogą pozwolić ci tam polować. Otrzymują takie zapytania przez cały czas. Sprawdź, czy masz wspólnego przyjaciela lub znajomego, który może pomóc w nawiązaniu kontaktu. Jeśli nie, po prostu bądź uprzejmy i zapytaj – i spraw, by było to dla nich opłacalne. Zaoferuj butelkę, kartę podarunkową do restauracji w mieście, a nawet pieczoną kaczkę!

Przeczytaj: Jelenie i teren – wszystko, co musisz wiedzieć

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE POLOWANIA NA KACZKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH: NASZE NAJLEPSZE RADY

Powyższe porady pozwolą ci dotrzeć do miejsca polowania i przygotować się na sukces. Teraz chcemy podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi polowania na kaczki na wielki dzień. Możesz pracować nad tymi rzeczami przed polowaniem, aby upewnić się, że jesteś gotowy.

PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO

Zakładamy, że wiesz już, jak posługiwać się bronią – jeśli nie, poświęć trochę czasu na lekcje. Nie tylko sprawi to, że będziesz lepszym myśliwym, ale także będziesz bezpieczniejszym myśliwym – a to najważniejsza wskazówka dotycząca polowania na kaczki, jaką możemy ci dać.

Mówiąc o bezpieczeństwie, zawsze powinieneś mieć pewność, że znasz swoje otoczenie podczas polowania. Nawet jeśli znasz to miejsce, upewnij się, że jesteś świadomy innych myśliwych i czegokolwiek w kierunku, w którym strzelasz. Co więcej, strzelanie jest dozwolone tylko w godzinach największego nasłonecznienia. Powinieneś znać konkretny czas oświetlenia w swojej lokalizacji – ponieważ różni się on w zależności od miejsca.

POPRACUJ NAD NAWOŁYWANIEM

Nawoływanie kaczek może zadecydować o sukcesie w polowaniu. Jeśli uda ci się przyciągnąć kaczki do siebie, będziesz miał znacznie lepszy dzień niż wtedy, gdy twoje nawoływania je odstraszą. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko kupować najlepsze nawoływania do polowania na kaczki, ale także nauczyć się ich poprawnie używać. Istnieją różne nawoływania dla różnych rodzajów ptaków – więc upewnij się, że nawoływanie pasuje do twojego gatunku.

OPRACUJ STRATEGIĘ WABIKA

Jak wkrótce się przekonasz, nie chodzi o to, jakich wabików używasz, ale o to, jak ich używasz. Podczas gdy zakup wysokiej jakości wabików myśliwskich jest ważny, doskonalenie linii wabików jest jeszcze ważniejsze. Ponieważ masz tak wiele sprzętu do kupienia, wybierz zestaw wabików przyjazny dla budżetu.

Upewnij się tylko, że wybrane przez Ciebie wabiki wytwarzają pewien rodzaj ruchu w wodzie lub trawie, aby dodać poczucie realizmu i przyciągnąć uwagę prawdziwych kaczek. Oto prosta strategia wabików, którą możesz wypróbować samodzielnie:

  • Wabiki na kaczki powinny być umieszczane zgodnie z kierunkiem wiatru. Kaczki lubią lądować pod wiatr – możesz więc ustawić wabik na wodzie w taki sposób, aby kaczki leciały w Twoją stronę i lądowały. Wabik powinien być ustawiony zgodnie z kierunkiem wiatru.
  • Ustaw wabiki w kształcie litery U. Ten rozłożysty kształt pomaga w lejku kaczkom, umożliwiając doskonałe strzelanie z niewidomych. Zwróć również uwagę na odległość między wabikami – 5′-8′ od siebie zapewni kaczkom wystarczająco dużo miejsca, aby czuły się komfortowo. Upewnij się, że zmieniasz kierunek, w którym zwrócone są wabiki, aby dodać poczucia realizmu kaczkom latającym nad głową.

USTAW ŻALUZJĘ Z NATURALNYM POKRYCIEM

Jak wspomnieliśmy wcześniej, musisz upewnić się, że jesteś zwrócony w tym samym kierunku, co prędkość wiatru, abyś mógł zobaczyć kaczki zbliżające się do strefy lądowania. Musisz także wziąć pod uwagę odległość, z której strzelasz – im krótsza, tym lepiej.

Musisz być również odpowiednio ukryty – bez względu na to, jak zakamuflowany jest twój sprzęt. Polegaj na naturalnych osłonach. Może jednak naturalna osłona nie jest idealnie skierowana w stronę strefy lądowania? Nic nie szkodzi – zawsze powinieneś wybierać naturalną osłonę. Jeśli ustawisz wabiki w kształcie litery „U”, nadal będziesz mieć dobry strzał od strony wody.

POLOWANIE NA KACZKI Z PSEM

Niektóre z najlepszych miejsc do polowania na kaczki znajdują się na naprawdę głębokiej wodzie. Nawet najlepsze wodery dla ptactwa wodnego nie ułatwiają wchodzenia do lodowato zimnej wody. Oczywiście, możesz kupić łódź do połowu kaczek, aby to ułatwić – ale dlaczego nie rozważyć powiększenia rodziny i zakupu psa myśliwskiego?

Najlepszy przyjaciel człowieka nie tylko sprawia, że w domu jest lżej, ale pies będzie jednym z najlepszych atutów podczas polowania. Psy tropią ranne ptaki i mogą przynieść zdobycz z powrotem do ciebie – dzięki czemu nie musisz się ruszać. Należy pamiętać, że niektóre rasy są lepsze do polowań niż inne. Bez względu na rasę, musisz zainwestować w szkolenie psa – a to wymaga czasu. Ale bądź cierpliwy – odpowiednio wyszkolony pies jest wart czekania!

ZNAJ SWOJE PORY ROKU

To powinno być oczywiste – ale znajomość najlepszego czasu na polowanie na określone ptaki zapewni ci sukces. Na przykład w Teksasie można rozpocząć polowanie na kaczki we wrześniu. Ale w Kalifornii sezon na kaczki rozpoczyna się w październiku. Tymczasem na niektóre gęsi można polować już od lutego. Chodzi o to, że różne ptaki mają różne pory roku w różnych regionach.

UBIERZ SIĘ CIEPŁO I WODOODPORNIE

Najlepsze polowania zazwyczaj odbywają się w najtrudniejszych warunkach. Oznacza to, że będziesz chciał się ogrzać i pozostać suchym dzięki odpowiedniej odzieży. Omawiamy to w naszym artykule na temat niezbędnych rzeczy do polowania na kaczki. Oto kilka elementów odzieży do polowania na kaczki, od których warto zacząć:

  • Śliniaki do polowania na kaczki
  • Kurtki do polowania na kaczki
  • Spodnie do polowania na kaczki
  • Rękawiczki do polowania na kaczki

Na tym kończy się nasz przewodnik po polowaniu na kaczki dla początkujących. Teraz, gdy już wiesz, jak rozpocząć polowanie na kaczki, nadszedł czas, aby przygotować swoją grupę, sprzęt i siebie.

Dodaj komentarz