Co piszą o nas

Co piszą o nas

Choinka z Polski w Watykanie

Przy zapadającym zmierzchu, na Placu Świętego Piotra w Watykanie rozbłysły światła na choince i w szopce bożonarodzeniowej. Choinka o wysokości ponad 25 metrów jest świerkiem pochodzącym z Polski, a dokładnie z Nadleśnictwa Gołdapi i jest darem Kościoła w roku ważnych wydarzeń jak 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140-lecie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Był to też rok jubileuszowy 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Ozdoby na choinkę przygotowały dzieci zmagające się z chorobą nowotworową z ośrodków terapeutycznych na warsztatach plastycznych z całych Włoch. Pozdrawiając licznie przybyłych pielgrzymów, Gubernator Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello nawiązał do 35-letniej tradycji ustawiania choinki i szopki na Placu przed Bazyliką którą zapoczątkował papież Jan Paweł II. Od władz i mieszkańców regionu Kampania Vincenzo De Luca, z którego pochodzi tegoroczna szopka popłynęły podziękowania za choinkę dla „Wielkiego Narodu Polskiego” z podkreśleniem, że od dawna łączy Włochów i Polaków historia, religia i przyjaźń. Wśród pielgrzymów liczna była reprezentacja z Polski, w tym myśliwi okręgu suwalskiego PZŁ, a muzykę myśliwską zaprezentował Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Galindowe Rogi” z Nadleśnictwa Maskulińskie w Rucianem Nidzie. Odegrany został hymn Watykanu, a po rozświetleniu tysiąca światełek na choince orkiestra Watykanu odegrała hymn Polski, a nad zgromadzonym tłumem falowały polskie flagi.

 

Ełcka Gazeta Powiatowa – 26 września 2017 r.

Gazeta Piska – 25 sierpnia 2017 r.


“Darz Bór” z Afganistanu

Bywa, że żołnierski los rzuca nas w różne części świata. Tak i teraz dla wielu z nas, żołnierzy myśliwych z całej Polski, przyjdzie obchodzić nasze myśliwskie święto pod niebem Afganistanu, ponad cztery i pół tysiąca kilometrów od domu i polskiej kniei. Korzystając z uprzejmości “Łowca Polskiego”, z okazji obchodów hubertowskiego święta przesyłamy myśliwym w Polsce i rozsianym po całym świecie
nasze myśliwskie pozdrowienie “Darz Bór!” oraz życzenia pomyślności, a także udanych łowów w duchu braterstwa ku chwale polskiego łowiectwa. Życzymy Wam, Koleżanki i Koledzy, wielu ciekawych wrażeń na polach i w kniei, a przede wszystkim bezpiecznych łowów i szczęśliwych powrotów do domu. Niech Święty Hubert czuwa nad Wami i niech knieja Wam darzy!Myśliwskie życzenia z Afganistanu przesyłają: Sylwester Waliłko (KŁ nr 52 “Rogacz” z Rzeczycy), Wiesław Iwanowski (WKŁ “Gon” z Warszawy), Mirosław Piechowski (WKŁ nr 160 “Trop” z Bemowa Piskiego), Paweł Banasiak (WKŁ nr 497 “Jenot” z Leźnicy Wielkiej), Piotr Stec (KŁ “Bażant” z Czudecy), Dariusz Stec (KŁ “Bażant” z Czudecy), Andrzej Bruski (KŁ nr 16 “Bażant” z Białośliwia), Krzysztof Piaścik (WKŁ nr 182 “Żbik” z Węgorzewa), Andrzej Jarosz (KŁ “Cyranka” z Węgorzewa), Hubert Glinda (WKŁ “Potok” z Cybowa), Tomasz Nytko (KŁ “Darz Bór” z Tarnowa), Robert Zacharko (KŁ nr 123 “Rogacz” z Janowca Wielkopolskiego), Marcin Jakub Stępień (WKŁ nr 57 “Dubelt” ze Spały). Korzystając z okazji, pozdrawiamy nasze rodziny i najbliższych, a także Koleżanki i Kolegów z naszych macierzystych kół łowieckich oraz wszystkich przyjaciół po strzelbie. Do zobaczenia na zbiórce w kniei po naszym powrocie do kraju!

Dariusz Rewak
myśliwy z Wojskowego
Koła Łowieckiego nr 182 “Żbik” z Węgorzewa