Jak daleko należy strzelać z kuszy?

Jak daleko należy strzelać z kuszy? polowanie, myślistwo

W miarę jak polowanie z kuszą zyskuje na popularności, a technologia kuszy wciąż się poprawia, wielu myśliwych zadaje sobie pytanie, jak daleko powinni strzelać podczas polowania. To świetne pytanie! Znajomość swoich limitów i limitów swojego sprzętu jest niezwykle ważna, niezależnie od broni, którą nosisz w terenie.

ZNAJOMOŚĆ GRANIC SWOICH UMIEJĘTNOŚCI STRZELECKICH I POSIADANEGO SPRZĘTU MA KLUCZOWE ZNACZENIE DLA KAŻDEGO MYŚLIWEGO.

Biorąc pod uwagę, że producenci kusz reklamują 100-jardowe celności i rekordowe prędkości, łatwo jest dać się wciągnąć w ten szum i przesadzić z zasięgiem. Należy jednak pamiętać, że nowoczesne kusze są szybkie i celne, ale to wciąż łuki. I wiele może się wydarzyć między momentem, w którym strzała opuszcza łuk, a uderzeniem w zamierzony cel.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy różne odległości, które bierzemy pod uwagę podczas strzelania z kuszy:

1 – Maksymalny zasięg

Jak sama nazwa wskazuje, jest to maksymalna odległość, na jaką możesz strzelać na strzelnicy. Pamiętaj, że jesteś w kontrolowanym środowisku, prawdopodobnie strzelasz ze stabilnego podparcia, do celu, który się nie porusza. Są to idealne warunki do celowania z łuku i zabawy w strzelanie na znacznie większe odległości niż te, na które zazwyczaj polujesz.

2 – Maksymalny dystans zaufania

To jest twój zakres „jak dobry jestem, naprawdę?”. Niektórzy ludzie mogą być w stanie umieścić 2 strzały w 1-calowej grupie na 100 jardów. Dla innych może to być 60 jardów, a dla niektórych 40. Staraj się nie przeceniać swoich umiejętności i bądź ze sobą szczery.

3 – Maksymalny etyczny dystans

Jeśli bowhunterzy naginają prawdę, jeśli chodzi o ich pewny dystans, to zazwyczaj łamią ją, jeśli chodzi o dystans etyczny. I chociaż nie ma ostatecznej odpowiedzi na odwieczne pytanie „jak daleko jest za daleko?”, zalecamy 40-50 jardów jako maksymalną etyczną odległość strzału do zwierzyny łownej wielkości ogona białego.

Czy większość z nas potrafi strzelać do wystarczająco małych grup na większych odległościach? Z pewnością tak. A czy nasze kusze są w stanie celnie strzelać na tak duże odległości? Z pewnością tak!

Kiedy nadchodzi czas kryzysu, a twoje serce wali, jest zimno i masz przed sobą kozła nr 1, jak daleko możesz etycznie strzelać? Należy pamiętać, że im większa odległość strzału, tym więcej czasu strzała jest w locie i tym bardziej cel może się uchylać, robić uniki i zanurzać, próbując zejść mu z drogi.

Dodaj komentarz