Złoty Medale Zasługi Łowieckiej

Złoty Medal Zasługi Łowieckiej

 

Wcześniej Komisja, a obecnie Kapituła Odznaczeń Łowieckich w Warszawie przyznała Złoty Medal Zasługi Łowieckiej członkom Polskiego Związku Łowieckiego oraz Kołom Łowieckim.

Medale Zasługi Łowieckiej – Złoty, Srebrny i Brązowy ustanowiono 11 grudnia 1929 r. przez Wydział Wykonawczy Polskiego Związku Łowieckiego – Stowarzyszeń Łowieckich w Warszawie. Medale nadawane są kołom łowieckim i członkom Polskiego Związku Łowieckiego za zasługi w działalności społecznej w Zrzeszeniu na rzecz Polskiego Łowiectwa.

rok nadaniaOdznaczony
2019Wiesław Szybiński z Koła Łowieckiego "Żuraw" w Rucianem-Nidzie
2018Michał Wiechowski z Koła Łowieckiego "Żuraw" w Rucianem-Nidzie
2018Zbigniew Sznajderowicz z Koła Łowieckiego "Ryś" w Giżycku
2018Eugeniusz Kowalewski z Koła Łowieckiego "Kuna" w Suwałkach
2018Władysław Milinkiewicz z Koła Łowieckiego "Mazury" w Węgorzewie
2018Józef Wirkowski z Koła Łowieckiego "Serwy" w Augustowie
2018Wiesław Zalewski z Koła Łowieckiego "Puszcza" w Piszu
2018Michał Treszczyński z Koła Łowieckiego "Mazury" w Węgorzewie
2018Henryk Sulewski z Koła Łowieckiego "Mazury" w Węgorzewie
2017Janusz Staniul z Koła Łowieckiego "Ryś" w Giżycku
2017Izydor Selwocki z Koła Łowieckiego "Słonka" w Sejnach
2017Ryszard Cylc z Koła Łowieckiego "Darz Bór" w Warszawie
2017Koło Łowieckie "Leśnik" w Augustowie
2017Mirosław Rewak z Koła Łowieckiego "Żbik" w Węgorzewie
2017Wiesław Sznajderowicz z Koła Łowieckiego "Ryś" w Giżycku
2017Andrzej Łyskojć z Koła Łowieckiego "Żbik" w Węgorzewie
2017Krzysztof Pieńkowski z Koła Łowieckiego "Grunwald" w Warszawie
2017Czesław Koneszko z Koła Łowieckiego "Słonka" w Sejnach
2017Zdzisław Milewski z Koła Łowieckiego "Puszcza" w Piszu
2017Zbigniew Mocarski z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2017Ryszard Chomicz z Koła Łowieckiego "Leśnik" w Augustowie
2016Andrzej Wiszowaty z Wojskowego Koła Łowieckiego "Sokół" w Giżycku
2016Jerzy Litwinienko z Koła Łowieckiego"Mazury" w Węgorzewie
2016Kazimierz Mańczak z Koła Łowieckiego "Puszcza" w Piszu
2016Norbert Bejnarowicz z Koła Łowieckiego"Mazury" w Węgorzewie
2016Edward Chmura z Koła Łowieckiego "Dzik" w Olecku
2016Koło Łowieckie "Cietrzew" w Prostkach
2016Wojciech Wierzbicki z Koła Łowieckiego "Jedynka" w Suwałkach
2016Edward Karwacki z Koła Łowieckiego"Mazury" w Węgorzewie
2016Jarosław Juchniewicz z Koła Łowieckiego"Mazury" w Węgorzewie
2016Antoni Łanczkowski z Koła Łowieckiego "Ursus" w Warszawie
2015Romuald Kordowski z Koła Łowieckiego "Łoś" w Sejnach
2015Zdzisław Kieżun z Wojskowego Koła Łowieckiego "Jeleń" w Giżycku
2015Antoni Banel z Koła Łowieckiego "Las" w Gołdapi
2014Wojskowe Koło Łowieckie "Sokół" w Giżycku
2014Stanisław Pastuszka z Wojskowego Koła Łowieckiego Nr 161 "Granica" w Gołdapi
2013Jarosław Osyda z Koła Łowieckiego "Hańcza" w Suwałkach
2013Hanryk Jeżewski z Koła Łowieckiego "Dzik" w Olecku
2013Czesław Kajrys z Koła Łowieckiego "Dzik" w Olecku
2013Jan Karpiuk z Koła Łowieckiego "Las" w Gołdapi
2013Tomasz Liwak z Koła Łowieckiego "Las" w Gołdapi
2013Lechosław Woliński z Koła Łowieckiego "Żbik" w Węgorzewie
2013Zbigniew Bogusławski z Koła Łowieckiego "Serwy" w Augustowie
2013Józef Giedo z Koła Łowieckiego "Serwy" w Augustowie
2013Edmund Wyłucki z Koła Łowieckiego "Łoś" w Kalinowie
2013Koło Łowieckie "Serwy" w Augustowie
2013Janusz Borowczak z Koła Łowieckiego "Hańcza" w Suwałkach
2012Piotr Chmielewski z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2012Witold Kiełczewski z Koła Łowieckiego "Jedynka" w Suwałkach
2012Waldemar Duda z Koła Łowieckiego "Szelment" w Suwałkach
2012Edward Adamczyk z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2012Władysław Mejer z Koła Łowieckiego "Szelment" w Suwałkach
2012Kazimierz Staniul z Koła Łowieckiego " Ryś" w Giżycku
2012Janusz Lubecki z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2012Wacław Olszewski z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2012Andrzej Ołownia z Koła Łowieckiego "Cyranka" w Orzyszu
2012Piotr Czyżyk z Koła Łowieckiego "Leśnik" w Białymstoku
2012Janusz Kamiński z Koła Łowieckiego "Szelment" w Suwałkach
2012Ryszard Jurkiewicz z Koła Łowieckiego "Jedynka" w Suwałkach
2011Wojciech Kirejczyk z Koła Łowieckiego "Dzik" w Olecku
2011Stanisław Piłat z Koła Łowieckiego "Mazury" w Węgorzewie
2011Kazimierz Zakrzewski z Koła Łowieckiego "Mazury" w Węgorzewie
2011Jarosław Kowalewski z Koła Łowieckiego "Dzik" w Olecku
2010Witold Uździło z Koła Łowieckiego "Brzask" w Warszawie
2010Leon Rzodkiewicz z Koła Łowieckiego "Jedynka" w Suwałkach
2010Czesław Witkowski z Koła Łowieckiego "Łoś" w Sejnach
2010Edmund Symonowicz z Koła Łowieckiego "Łoś" w Sejnach
2010Reginald Stelmasiewicz z Koła Łowieckiego "Rogacz" w Giżycku
2010Waldemar Stelmasiewicz z Koła Łowieckiego "Rogacz" w Giżycku
2009Wojskowe Koło Łowieckie "Cyranka" w Orzyszu
2009Janusz Samolej z Wojskowego Koła Łowieckiego "Trop" w Bemowie Piskim
2009Wojskowe Koło Łowieckie "Trop" w Bemowie Piskim
2009Tadeusz Łukaszuk z Koła Łowieckiego "Orla Jucha" w Ełku
2009Stanisław Jarocki z Koła Łowieckiego "Las" w Gołdapi
2009Mieczysław Kujawa z Wojskowego Koła Łowieckiego "Cyranka" w Orzyszu
2009Wojskowe Koło Łowieckie "Granica" w Gołdapi
2009Jerzy Machnacz z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2008Kazimierz Karsodomski z Koła Łowieckiego "Kania" w Augustowie
2008Marek Mądrzak z Koła Łowieckiego "Partyzant" w Warszawie
2008Wacław Szulc z Koła Łowieckiego "Ponowa" w Ełku
2008Jan Sudnik z Koła Łowieckiego "Serwy" w Augustowie
2008Antoni Cichocki z Koła Łowieckiego "Cietrzew" Prostki
2008Koło Łowieckie "Las" w Gołdapi
2008Koło Łowieckie "Orla Jucha" w Ełku
2008Ryszard Tuszkowski z Koła Łowieckiego "Rogacz" w Giżycku
2007Stanisław Żyliński † z Koła Łowieckiego "Szelment" w Suwałkach
2007Henryk Wróbel † z Koła Łowieckiego "Leśnik" w Augustowie
2007Stanisław Namiotko z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2007Stanisław Metelicki † z Koła Łowieckiego "Leśnik" w Augustowie
2006Koło Łowieckie "Mazury" w Węgorzewie
2006Koło Łowieckie "Cyranka" w Węgorzewie
2006Krzysztof Wyrobek z Koła Łowieckiego "Cyranka" w Węgorzewie
2006Czesław Zianowicz z Koła Łowieckiego "Łoś" w Sejnach
2006Władysław Czajka z Koła Łowieckiego "Zielony Krąg" w Warszawie
2005Michał Borowski † z Wojskowego Koła Łowieckiego "Żbik" w Węgorzewie
2005Jerzy Łukaszewicz † z Koła Łowieckiego "Szelment" w Suwałkach
2005Koło Łowieckie "Jedynka" w Suwałkach
2005Bohdan Straczycki z Koła Łowieckiego "Kormoran" w Giżycku
2004Andrzej Czapski z Koła Łowieckiego "Mazury" w Węgorzewie
2004Ryszard Murawski † z Koła Łowieckiego "Mazury" w Warszawie
2003Wojciech Czałbowski † z Koła Łowieckiego "Rogacz" w Giżycku
2003Marcin Bronkiewicz † z Wojskowego Koła Łowieckiego "Żbik" w Węgorzewie
2002Jerzy Chmielewski z Koła Łowieckiego "Ryś" w Giżycku
2002Ryszard Warsiewicz z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2002Koło Łowieckie "Batalion" w Augustowie
2002Koło Łowieckie"Ryś" w Giżycku
2002Kazimierz Kozak z Koła Łowieckiego "Ryś" w Giżycku
2002Stanisław Ramotowski z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2002Marian Wijas z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
2002Zenon Czarnecki z Koła Łowieckiego "Kormoran" w Giżycku
2002Jan Suprynowicz † z Koła Łowieckiego "Kormoran" w Giżycku
2001Zbigniew Bagiński † z Wojskowego Koła Łowieckiego "Sokół" w Giżycku
2001Eugeniusz Lubowicki z Koła Łowieckiego "Ryś" w Suwałkach
2001Wojskowe Koło Łowieckie "Żbik" w Węgorzewie
2000Stanisław Serewa z Koła Łowieckiego "Las" w Gołdapi
2000Sewer Farenholc z Koła Łowieckiego "Las" w Gołdapi
2000Krzysztof Leśniewski z Koła Łowieckiego "Szelment" w Suwałkach
1998Romuald Rorbach † z Koła Łowieckiego "Cietrzew" Prostki
1998Stanisław Skrobot z Koła Łowieckiego "Cyranka" w Węgorzewie
1998Tadeusz Gerula † z Koła Łowieckiego "Leśnik" w Augustowie
1998Feliks Kowalski z Koła Łowieckiego "Żuraw" w Rucianem Nidzie
1997Józef Bućwiński z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
1996Zdzisław Daniłowicz z Koła Łowieckiego "Słonka" w Sejnach
1996Stanisław Kafar z Koła Łowieckiego "Ryś" w Suwałkach
1996Wilhelm Kozłowski † z Koła Łowieckiego "Rogacz" w Giżycku
1995Wilhelm Stoma z Koła Łowieckiego "Rogacz" w Giżycku
1995Leszek Zieliński z Koła Łowieckiego "Zielony Krąg" w Warszawie
1995Marian Oleksiak z Koła Łowieckiego "Łoś" w Sejnach
1995Dietmar Serafin z Koła Łowieckiego "Zielony Krąg" w Warszawie
1995Stefan Łoboda † z Koła Łowieckiego "Ryś" w Suwałkach
1995Jan Kaszuba † z Koła Łowieckiego "Jedynka" w Suwałkach
1995Ludwik Śliwka z Wojskowego Koła Łowieckiego "Jeleń" w Warszawie
1993Henryk Wojda z Wojskowego Koła Łowieckiego "Żbik" w Węgorzewie
1993Zygmund Achremowicz † z Koła Łowieckiego "Puszcza" w Piszu
1993Tadeusz Krawiec z Wojskowego Koła Łowieckiego "Cyranka" w Orzyszu
1992Benedykt Bartczak z Wojskowego Koła Łowieckiego "Orzeł" Szeroki Bór
1989Leopold Sławiński † z Koła Łowieckiego "Słonka" w Sejnach
1984Henryk Kubica † z Wojskowego Koła Łowieckiego "Żbik" w Węgorzewie
1984Józef Brzeziński † z Koła Łowieckiego "Orla Jucha" w Ełku
1984Jan Borowczak † z Koła Łowieckiego "Nr 2" w Suwałkach
1984Ignacy Skrobot † z Koła Łowieckiego "Cyranka" w Wegorzewie
1984Czesław Borecki † z Wojskowego Koła Łowieckiego "Żbik" w Węgorzewie
1984Romuald Szwejkowski † z Koła Łowieckiego "Nr 1" w Suwałkach
1981Roman Buksiński † z Koła Łowieckiego "Leśnik" w Augustowie
1981Wacław Radziwonowicz † z Koła Łowieckiego "Nr 1" w Suwałkach
1978Czesław Pompuch † z Koła Łowieckiego "Ryś" w Giżycku
1978Józef Romanowski † z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
1978Wirgiliusz Żurowski † z Koła Łowieckiego "Żuraw" w Rucianem Nidzie
1976Adamski Franiciszek † z Koła Łowieckiego "Ryś" w Giżycku
1975Bronisław Wimmer † z Koła Łowieckiego "Ryś" w Giżycku
1974Wladysław Konstańczak † z Koła Łowieckiego "Puszcza" w Piszu
1974Jan Tuszkowski z Koła Łowieckiego "Rogacz" w Giżycku
1971Tadeusz Kryński † z Koła Łowieckiego "Ryś" w Giżycku
1970Henryk Steckiewicz † z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
1969Leopold Sienkiewicz † z Koła Łowieckiego "Sarna" w Olecku
1960Stanisław Gołąb † z Koła Łowieckiego "Dzik" w Olecku