XII Turniej Zimowy im. Tadeusza Kryńskiego

XIV Turniej Zimowy im. Tadeusza Kryńskiego

W dniu 16 lutego 2019 r. na strzelnicy w Giżycku odbył się XIV Zimowy Turniej Strzelecki im. T. Kryńskiego w strzelaniach myśliwskich. Po oficjalnym otwarciu Turnieju rozpoczęły się strzelania na wszystkich sześciu konkurencjach. W rywalizacji tej uczestniczyło aż 71 zawodników zarówno w klasie mistrzowskiej jak i powszechnej, w tym 7 strzelających Dian. Zwycięzcą strzelań został Jacek Mierzejewski z Okręgu Olsztyńskiego z wynikiem 471/500 pkt, drugi był Święcicki Krzysztof z wynikiem 466/500 pkt., trzeci Szyłejko Rafał uzyskując 465/500 pkt.. Najlepszy wynik w klasyfikacji Dian uzyskała Ewa Piątkowska – 404/500 i jest to jej rekord życiowy, miejsce drugie zajęła Sokólska Urszula – 392/500 pkt. a trzecie Kifiak Edyta – 348/500 pkt.. Sędzią głównym Zawodów był Krzysztof Konieczka. Pomimo dużej ilości zawodników zawody udało się zakończyć późnym popołudniem. Pogoda jak na tę porę roku przypominała raczej nadchodzącą wiosnę niż środek zimy, było słonecznie, bezwietrznie, a temperatura na “lekkim plusie”. Pozostałości po zimie to płaty białego śniegu po styczniowych, obfitych opadach.

Zobacz tabelę wyników

XIII Turniej Zimowy im. Tadeusza Kryńskiego

W dniu 17 lutego 2018 r. na strzelnicy myśliwskiej w Giżycku odbył się już XIII Turniej Zimowy im. T. Kryńskiego w strzelaniach myśliwskich. W zawodach wzięło udział 53 zawodników, w tym goście z Litwy. Zwyciężył Ryszard Tuszkowski z wynikiem 462/500 pkt z suwalskiego okręgu, miejsce drugie zajął Marek Szul 460/500 pkt., na podium znalazł się też Rafał Szyłejko uzyskując 457/500 pkt. W klasyfikacji dian najlepsza okazała się Kifiak Edyta 331/500 pkt, II miejsce zajęła Piątkowska Ewa – 325 pkt, Miejsce III Oset Maria – 320 pkt.

W dniu 25 lutego 2017 r. na strzelnicy myśliwskiej w Giżycku odbyły się strzelania myśliwskie w ramach XII Zimowego Turnieju im. T. Kryńskiego. Nie były to typowe jak na tę porę roku warunki zimowe, temperatura powyżej 0°C, a śniegu jak na lekarstwo. Dużym utrudnieniem dla Zarządów, szczególnie w strzelaniach do rzutków były silne podmuchy wiatru. W zawodach uczestniczyło 48 zawodników w większości byli to goście z innych okręgów PZŁ. W klasyfikacji open zwyciężył Marcin Roszko z Olecka z bardzo dobrym wynikiem 479/500 pkt. Pozostałe wyniki – tabela. Sędzią  głównym zawodów był Krzysztof Konieczka. Zwycięzcy – trzy pierwsze miejsca – otrzymali puchary, dyplomy, a ufundowane nagrody rzeczowe  zostały rozlosowane pomiędzy Zawodników którzy uczestniczyli w oficjalnym zakończeniu Turnieju. Zawody w Giżycku, którym patronuje Tadeusz Kryński – wielki działacz strzelectwa myśliwskiego PZŁ rozpoczynają bardzo wcześnie w czasie odchodzącej zimy nowy sezon w strzelaniach myśliwskich.