Wejsuny 2021

Wejsuny – 16 października 2021 r. Regionalny  Konkurs Pracy Tropowców w Wejsunach

16 październik 2021 roku po długiej przerwie odbył się Regionalny  Konkurs Pracy Tropowców w Wejsunach. Ogółem zgłoszono 17 psów. Najliczniej reprezentowane były gończe polskie (10 zgłoszonych psów) następnie jamniki ( 3 zgłoszone psy , dwa jamniki szorstkowłose i jeden krótkowłosy) łajki  wschodniosyberyjskie (2 zgłoszone psy)  1 wyżeł szorstkowłosy i 1 porcelaine. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonał Łowczy Okręgowy PZŁ w Suwałkach Wojciech Zaniewski .

Startujące psy oceniała komisja sędziowska w składzie:

1.Sędzia Międzynarodowy Donat Pierożyński  sędzia główny konkursu

2. Sędzia Międzynarodowy Piotr Gołaszewski

3. Sędzia Międzynarodowy Waldemar Paszkiewicz

4. Sędzia Międzynarodowy  Wojciech Rosiewicz

5. Sędzia Międzynarodowy Tadeusz Wójcik

      Psy rozpoczęły zmagania konkursowe o godzinie 8 rano od odłożenia i próby strzału. Wymienione konkurencje sędziował  Donat Pierożyński.  Po zaliczeniu pierwszej konkurencji zawodnicy przeszli na ścieżki tropowe. Pracę psów na ścieżkach oceniały  2 osobowe zespoły sędziowskie. Pracę na ścieżkach tropowych zawodnicy zakończyli ok.12.30.

Podsumowania wyników i wręczenia nagród  zwycięzcom dokonali  Łowczy Okręgowy Wojciech Zaniewski i Sędzia Główny  Donat Pierożyński. Wyniki tegorocznego konkursu nieco zaskoczyły uczestników. Zazwyczaj prym wiodą gończe polskie,  a w tym roku zwycięzcą konkursu został:

  1. jamnik szorstkowłosy KARMEL z Wejherowskiej Bukowiny uzyskując dyplom  I stopnia i wniosek CPC
  2. gończy polski FRIGGA Mroczne Bractwo suka uzyskała 92 pkt. dyplom I stopnia
  3. jamnik krótkowłosy DAHLIA ot Mariny Kuranowoy suka uzyskała 90 pkt. dyplom I stopnia
  4. gończy polski RAGNAR z Ruszajnowskich uzyskując 86 pkt. dyplom I stopnia

Cztery zwycięskie psy otrzymały statuetki, nagrody rzeczowe w postaci otoków biotanowych i obroży oraz karmę firmy Husse.

Ogółem komisja sędziowska przyznała : 6 dyplomów I stopnia , 2 dyplomy II stopnia i 5 dyplomów III stopnia.

Organizatorzy konkursu dziękują za udział w imprezie przewodnikom psów i komisji  sędziowskiej. Gratulujemy przewodnikom i psom, które uzyskały dyplomy użytkowości łowieckiej. Pokonanym życzymy wytrwałości i powodzenia w następnych konkursach . Praca z psem zawsze przynosi rezultaty.

Dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu i przemiłą współpracę  Panu Nadleśniczemu Nadleśnictwa Maskulińskie Krzysztofowi Czaporowskiemu, Panu Leśniczemu Rafałowi Tarara, Panu Podleśniczemu do spraw łowieckich Michałowi Marchwińskiemu  i naszym drogim wolontariuszom Panu Sławkowi Niedbalskiemu z  Rodziną i koleżance z olsztyńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce Pani Julicie Spychalskiej. Panom , którzy przewozili sędziów i zwierzynę oraz Panu sygnaliście , który swą grą uświetnił imprezę . Drodzy Państwo to dzięki Wam  udało się nam zorganizować  i przeprowadzić tegoroczny konkurs.