Turniej Suwalski

VII Suwalski Turniej w strzelaniach myśliwskich

VII Turniej Suwalski w strzelaniach myśliwskich odbył się w dniu 14 lipca 2018 r. w którym uczestniczyło 33 zawodników w klasie powszechnej reprezentujących Koło Łowieckie Jedynka, Ryś, Kuna, Hańcza i Szelment w Suwałkach. Byli też zawodnicy z Litwy i innych kół łowieckich którzy strzelali w klasie otwartej. Już w regulaminie I Turnieju określono, że mają to być zawody dla zawodników nie posiadających klasy mistrzowskiej. Oficjalnego otwarcia Zawodów dokonał Grzegorz Buchowiecki Prezes Koła Łowieckiego Jedynka w Suwałkach, bo to te Koło było organizatorem tegorocznego Turnieju. Łowczy Okręgowy Jan Goździewski pogratulował suwalskim kołom trafnej inicjatywy organizacji Suwalskiego Turnieju i podziękował za ich zawsze wzorową organizację. Tegorocznym zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej został Zbigniew Kleszczewski z wynikiem 467/500 pkt. On też otrzymał puchar za najlepszy wynik w strzelaniu śrutowym – 280/300 pkt i strzelaniu kulowym 187/200 pkt. Pozostali zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pula nagród rzeczowych była na tyle duża, że wszyscy uczestnicy Turnieju mogli sobie coś wylosować. W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła trzyosobowa reprezentacja Koła Łowieckiego Szelment z wynikiem 1279/1500 pkt. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Konieczka z Giżycka.

VI Suwalski Turniej w strzelaniach myśliwskich

VI Suwalski Turniej w strzelaniach myśliwskich odbyły się w dniu 15 lipca 2017 r. na strzelnicy w Ełku, w których uczestniczyło 44 zawodników. Otwarcia zawodów i oficjalnego ich zakończenia dokonał Eugeniusz Kowalewski – prezes Koła Kuna, które w tym roku było organizatorem Turnieju. Zwycięzcą w klasie powszechnej został Wojtulewicz Jarosław uzyskując 433/500 pkt. Klasę otwartą zwyciężył Szymczuk Marcin uzyskując 461/500 pkt. Klasyfikację zespołową zwyciężyło Koło Łowieckie „Kuna” z wynikiem 1230/1500 pkt