Strzelnica myśliwska w Ełku

Strzelnica myśliwska w Ełku

 

Strzelnica otwarta

 1. od 1 kwietnia do 31 października
  wtorek środa czwartek piątek – godz. 11.00-18.00
  sobota – godz. 9.00-17.00
  niedziela – na zamówienie
  poniedziałek – prace konserwacyjne, strzelnica nieczynna
 2. od 1 listopada do 31 marca
  wtorek środa czwartek piątek sobota – godz. 12.00 – 15.00. W przypadku bardzo złych warunków zimowych strzelnica będzie zamknięta.
 
Warunki korzystania ze strzelnicy

Strzelania myśliwskie

 1. strzelanie na poszczególnych osiach myśliwskich – członkowie PZŁ – 10 zł / osobę, pozostali 20 zł / osobę
 2. wynajem strzelnicy do strzelań w zorganizowanych grupach – wg oddzielnej kalkulacji
 3. w przypadku strzelań na osiach śrutowych doliczany jest koszt zużycia rzutków – 50 gr / szt.
 4. oś do strzelań z broni krótkiej, pneumatycznej i łuku – 10 zł / osobę / godz.,
 5. Wynajem wiaty rekreacyjnej – wg oddzielnej kalkulacji

Strzelania rekreacyjno – sportowe

 1. Strzelania z własnej broni palnej i amunicji – zorganizowane – każdy piątek w godz. 16.00 – 19.00, pod nadzorem instruktora – sędziego strzelectwa sportowego. Koszt uczestnictwa w strzelaniach na osi pistoletowej i trapie wynosi 40 zł / osoba. Dla zwycięzców strzelań przewidziane są dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe – uzależnione jest od ilości osób strzelających. Swoją chęć uczestnictwa w strzelaniach prosimy zgłosić telefonicznie lub e-mailem.
 2. Strzelania w grupach zorganizowanych powyżej 10 osób – na jednej osi strzeleckiej, bez ograniczeń czasowych – 20 zł/ osoba, na wszystkich osiach osiach strzeleckich 30 zł/ osoba.
 3. Strzelania dla osób posiadających własną broń palną – na jednej osi strzeleckiej do 1 godziny – 20 zł / osoba, na wszystkich osiach strzeleckich 30 zł / osoba bez ograniczeń czasowych.
 4. Strzelania dla osób nie posiadającej własnej broni – na jednej osi strzeleckiej do 1 godziny – 40 zł /osoba. Cena obejmuje wstępne przeszkolenie z posługiwania się bronią i bezpieczeństwa, nadzór strzelającego przez instruktora oraz tarcze (do 5 szt.). Za zużytą amunicję dodatkowa opłata. Strzelania odbywają się w każdą sobotę w godz. 10.00 – 13.00 

Przed rozpoczęciem strzelań należy dokonać wpisu do “Książki pobytu na strzelnicy”  

Wymagane dokumenty:

Ważne pozwolenie na broń, bądź dowód osobisty (dotyczy osób nie posiadających własnej broni palnej)

 

Kontakt:

Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach – (87) 566-57-24 e-mail: zo.suwalki@pzlow.pl 
Łowczy Okręgowy – Jan Goździewski – 502-679-006
Pracownik techniczny – Stanisław Stepnowski – 608-059-017

Strzelnica-Elk-dojazd

Lokalizacja

PlanSytuacyjnyElk

Plan sytuacyjny strzelnicy

         Strzelnica myśliwska została usytuowana na terenie wcześniejszej, nieużytkowanej strzelnicy wojskowej na Szybie koło Ełku. Po całkowitej jej przebudowie, na strzelnicy umiejscowiono wszystkie 6 osi do strzelań myśliwskich według prawideł obowiązujących w Polskim Związku Łowieckim, a więc przebieg zająca i dzika, oś i krąg myśliwski, przeloty oraz oś do strzelań kulowych na 100 m do lisa bądź rogacza. Ponadto znajdujące się dwie osie do strzelań kulowych z broni krótkiej do celów reaktywnych na odległość 25 m i oś 200 m do strzelań kulowych i przestrzeliwania broni. Do strzelań sportowych z łuku bądź broni pneumatycznej udostępniona jest oś 25 m. Na terenie strzelnicy znajduje się parking na samochody, wiata rekreacyjna oraz Leśna Ścieżka edukacyjna “Na Szybie”. Strzelnica została oddana do użytkowania w 2013 roku. Ze strzelnicy można korzystać przez cały rok (chyba, że zimą nie pozwolą na to warunki klimatyczne) od wtorku do soboty.