Strzelnica myśliwska w Ełku

Strzelnica myśliwska w Ełku

 

 

Nowe godziny funkcjonowania strzelnicy:

 • wtorek – piątek: 12:00 – 16:00
 • sobota: 9:00 – 16:00

Jednocześnie wciąż obowiązują zasady zachowania środków ostrożności i dezynfekcji w trakcie z korzystania z obiektu.


Opiekun strzelnicy Stanisław Stepnowski – tel. 608-059-017

 

Warunki korzystania ze strzelnicy

Strzelania myśliwskie

 1. strzelanie na poszczególnych osiach myśliwskich – członkowie PZŁ – 10 zł / osobę, pozostali 20 zł / osobę
 2. wynajem strzelnicy do strzelań w zorganizowanych grupach – wg oddzielnej kalkulacji
 3. w przypadku strzelań na osiach śrutowych doliczany jest koszt zużycia rzutków – 50 gr / szt.
 4. oś do strzelań z broni krótkiej, pneumatycznej i łuku – 10 zł / osobę / godz.,
 5. Wynajem wiaty rekreacyjnej – wg oddzielnej kalkulacji

Strzelania rekreacyjno – sportowe

 1. Strzelania z własnej broni palnej i amunicji – zorganizowane – każdy piątek w godz. 16.00 – 19.00, pod nadzorem instruktora – sędziego strzelectwa sportowego. Koszt uczestnictwa w strzelaniach na osi pistoletowej i trapie wynosi 40 zł / osoba. Dla zwycięzców strzelań przewidziane są dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe – uzależnione jest od ilości osób strzelających. Swoją chęć uczestnictwa w strzelaniach prosimy zgłosić telefonicznie lub e-mailem.
 2. Strzelania w grupach zorganizowanych powyżej 10 osób – na jednej osi strzeleckiej, bez ograniczeń czasowych – 20 zł/ osoba, na wszystkich osiach osiach strzeleckich 30 zł/ osoba.
 3. Strzelania dla osób posiadających własną broń palną – na jednej osi strzeleckiej do 1 godziny – 20 zł / osoba, na wszystkich osiach strzeleckich 30 zł / osoba bez ograniczeń czasowych.
 4. Strzelania dla osób nie posiadającej własnej broni – na jednej osi strzeleckiej do 1 godziny – 40 zł /osoba. Cena obejmuje wstępne przeszkolenie z posługiwania się bronią i bezpieczeństwa, nadzór strzelającego przez instruktora oraz tarcze (do 5 szt.). Za zużytą amunicję dodatkowa opłata. Strzelania odbywają się w każdą sobotę w godz. 10.00 – 13.00 

Przed rozpoczęciem strzelań należy dokonać wpisu do “Książki pobytu na strzelnicy”  

Wymagane dokumenty:

Ważne pozwolenie na broń, bądź dowód osobisty (dotyczy osób nie posiadających własnej broni palnej)

 

Kontakt:

Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach – (87) 566-57-24 e-mail: zo.suwalki@pzlow.pl 

Pracownik techniczny – Stanisław Stepnowski – 608-059-017

 

Strzelnica-Elk-dojazd

Lokalizacja

PlanSytuacyjnyElk

Plan sytuacyjny strzelnicy

         Strzelnica myśliwska została usytuowana na terenie wcześniejszej, nieużytkowanej strzelnicy wojskowej na Szybie koło Ełku. Po całkowitej jej przebudowie, na strzelnicy umiejscowiono wszystkie 6 osi do strzelań myśliwskich według prawideł obowiązujących w Polskim Związku Łowieckim, a więc przebieg zająca i dzika, oś i krąg myśliwski, przeloty oraz oś do strzelań kulowych na 100 m do lisa bądź rogacza. Ponadto znajdujące się dwie osie do strzelań kulowych z broni krótkiej do celów reaktywnych na odległość 25 m i oś 200 m do strzelań kulowych i przestrzeliwania broni. Do strzelań sportowych z łuku bądź broni pneumatycznej udostępniona jest oś 25 m. Na terenie strzelnicy znajduje się parking na samochody, wiata rekreacyjna oraz Leśna Ścieżka edukacyjna “Na Szybie”. Strzelnica została oddana do użytkowania w 2013 roku. Ze strzelnicy można korzystać przez cały rok (chyba, że zimą nie pozwolą na to warunki klimatyczne) od wtorku do soboty.