Puchar Jezior Mazurskich 2018

Puchar Jezior mazurskich 2018

Zawody o Puchar Jezior Mazurskich odbyły się w ostatnią sobotę 28 lipca 2018 r. na strzelnicy myśliwskiej im. T. Kryńskiego w Giżycku. Otwarcia Zawodów dokonał Józef  Bućwiński prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach wspólnie z Burmistrzem Giżycka Wojciechem Iwaszkiewiczem oraz członkiem Zarządu Głównego PZŁ Albertem Kołodziejskim. Po wciągnięciu flagi PZŁ przez zawodników- gospodarzy i po odegranym „Apelu na łowy” rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem pierwsze strzelania. Z godziny na godzinę temperatura powietrza bardzo szybko wzrastała osiągając w godzinach popołudniowych nawet 35° C w cieniu, a więc warunki były bardzo trudne. W strzelaniach uczestniczyło 126 zawodników w tym 11 Dian. Strzelania zakończyły się około godziny 18-tej. Oficjalnego zakończenia Zawodów dokonał Jan Goździewski łowczy okręgowy PZŁ z udziałem Mariana Flisa sędziego głównego i Krzysztofa Konieczki przewodniczącego Komisji  Strzeleckiej ORŁ.  Zwycięzcą został Krzysztof Szczęch z Tarnobrzega z wynikiem 485/500pkt i to on zdobył kryształowy Puchar Jezior Mazurskich. Miejsce II z wynikiem 484/500pkt zajął Marcin Szymczuk z Białegostoku, miejsce III z wynikiem 480/500pkt zajął Rafał Szyłejko z Gdańska. W klasyfikacji Dian I miejsce z wynikiem 408/500 pkt. zajęła Maria Oset z Bydgoszczy. Opuszczenie flagi przez zwycięzców było ostatnim akcentem kończącym Zawody.