Okręgowy Hubertus 2019 w Suwałkach

Hubertus Okręgowy 2019 w Suwałkach

Dnia 23 listopada 2019 r. odbyły się obchody dnia Świętego Huberta, w których udział wzięły Zarządy i poczty sztandarowe wszystkich kół łowieckich okręgu suwalskiego. Na uroczystość przybyli przedstawiciele suwalskich władz samorządowych, służb mundurowych oraz Lasów Państwowych. W intencji myśliwych oraz ich rodzin została odprawiona msza święta w Konkatedrze Św. Aleksandra w Suwałkach. Na początku zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. W trakcie mszy świętej Łowczy Okręgowy złożył na ręce biskupa ełckiego Jerzego Mazura dar serca myśliwych okręgu suwalskiego w wysokości 40 000 zł na: Pomoc dla Afryki – budowę studni w Kenii.

Część oficjalna obchodów odbyła się w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na początku Łowczy Okręgowy powitał zaproszonych gości oraz wszystkich myśliwych i podziękował im za pracę na rzecz środowiska naturalnego i Polskiego Związku Łowieckiego. Najbardziej zasłużeni Członkowie Zrzeszenia zostali odznaczeni Medalami Zasługi Łowieckiej.

Następnie zostały złożone podziękowania za wieloletnią pracę na stanowisku Przewodniczącego Zarządu Okręgowego Koledze Janowi Goździewskiemu, który również podziękował wszystkim przedstawicielom władz samorządowych oraz myśliwym za tak wiele lat współpracy. Z okazji zakończenia pracy w Zarządzie Okręgowym został mu wręczony pamiątkowy kordelas myśliwski.

Uroczystość Hubertusa Okręgowego 2019 zakończył występ Zespołu Suwalszczyzna.