„Łoś” w Kalinowie – Z dziejów koła

Z dziejów koła

W dniu 16 lutego 2019 r. w Sękocinie k. Warszawy delegacje poszczególnych Okręgów PZŁ uczestniczyły w obradach XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ. Suwalski Okręg PZŁ reprezentowało 6-ciu Delegatów, w tym członek Koła Andrzej Czuper.


Hubertus Okręgowy 2018

Poczet sztandarowy Koła uczestniczący w uroczystościach Jubileuszu 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego w rocznicę 100-lecia Niepodległości Polski które odbyły się w Suwałkach w dniu 27 października 2018 r.


Gratulacje dla Kolegi Franciszka Wojtkiewicza


Kolega Franciszek Wojtkiewicz jako jeden z najstarszych Kolegów Myśliwych w roku jubileuszu 55 – lecia Koła za swoje długie członkostwo w Polskim Związku Łowieckim – 59 lat, otrzymał okolicznościową odznakę i list gratulacyjny od Jana Goździewskiego Łowczego Okręgowego PZŁ w Suwałkach.


Jubileusz 95 – lecia Edmunda Wyłuckiego

W dniu 17 lutego 2018 Kolega Edmund Wyłucki obchodził swój Jubileusz 90 –lecia Urodzin. Na jego zaproszenie odpowiedziała bliska jego Rodzina ale tez jego Przyjaciele i Koledzy Myśliwi z Koła Łowieckiego. W spotkaniu uczestniczył tez Nadleśniczy Nadleśnictwa Ełk Andrzej Wyłucki bliski krewny Jubilata, Wójt Gminy Kalinowo Andrzej Bezdziecki, szef miejscowego Komisariatu Policji Krzysztof Baturo i Łowczy Okręgowy Jan Goździewski. Kolega Edmund z młodzieńczą energia, z radością serdecznie witał każdego z osobna, odbierał upominki i życzenia dalszych wielu lat w dobrym zdrowiu, i wielu Przyjaciół. Myśliwi z Koła i Łowczy Okręgowy Jan Goździewski dziękowali też Jubilatowi za jego długie lata w pracy społecznej dla Koła Łowieckiego, zaangażowanie i wkład w działalność Suwalskiej Organizacji Polskiego Związku Łowieckiego. Wspólne biesiadowanie tego wieczoru z Jubilatem było czymś wyjątkowym. Starsi wspominali przeżyte nieraz już odległe czasy, a młodzi więcej wsłuchiwali się z zaciekawieniem w te opowieść czasami nawet niedowierzając, że tak to było. Były to trudne czasy, inna rzeczywistość i inne łowiectwo, ale Brać Łowiecka łączyła zawsze głęboka więź, wzajemny szacunek, życzliwość i pragnienie spotykania się, choćby na kolejne niedzielne polowanie zbiorowe na zające.


Obchody dnia Św. Huberta – Olecko, 28 października 2017 r.

 

Znaczek okolicznościowy – 30 lat Koła Łowieckiego “ŁOŚ” w Kalinowie