„Kania” w Augustowie – z dziejów Koła

Z dziejów Koła

Polowanie Hubertowskie

Polowanie Hubertowskie, które odbyło się 05 listopada w 2006 r. w obw. nr 65. Polowanie prowadził sam Prezes Tomasz Wojszko. Pomimo jesieni, sceneria tego dnia była typowo zimowa.

 

Pożegnanie Kolegi Stankiewicza

Pożegnanie bardzo zasłużonego dla Koła byłego wieloletniego Łowczego i późniejszego Prezesa Dionizego Stankiewicza. Spotkanie odbyło się 20 października 2016 r. w łowisku na terenie obwodu łowieckiego nr. 65 z udziałem Prezesa Zenona Czauża.

 

Prace gospodarcze

Nieodłącznym elementem gospodarki łowieckiej prowadzonej przez Koła są różnego rodzaju prace gospodarcze wykonywane społecznie przez samych myśliwych. Budują urządzenia łowieckie, uprawiają poletka żerowe, zimą dokarmiają zwierzynę.

 

Nowa wiata

W 2017 roku wybudowano na terenie Nadleśnictwa Augustów w obwodzie nr. 65 nową wiatę, miejsce spotkań myśliwych przy różnych okazjach w tym kończących polowania zbiorowe.

Prace przy wznoszeniu wiaty bardzo angażowały Kolegów Myśliwych stąd budowa postępowała szybko.

 

Niecodzienny gość

Dnia 28 sierpnia 2017 r. w obwodzie nr. 65 w okolicy wsi Jaziewo pojawił się niecodzienny gość – żubr.

 

Trening strzelecki

W dniu 16.09.2017 r. na strzelnicy myśliwskiej w Ełku zorganizowany został trening strzelecki. Myśliwi doskonalili umiejętności strzeleckie do stojącego rogacza i lisa, do dzika i zająca w przebiegu oraz do rzutków na kręgu, osi myśliwskiej i przelotach.